| | | | | home | shopping list | forum | contact | login | registration | administration | links
Select currency:
Jesteś teraz na stronie Sklep Modelarski model-hobby.pl. Niestety oglądasz ją bez wtyczki Flash. Zapraszamy do przeglądania oferty naszego sklepu modelarskiego. Poza standardowymi modelami kartonowymi posiadamy w swoim magazynie wiele unikatowych i kolekcjonerskich modeli. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysyłać maile. Pozdrawiamy.
ACCESSORIES
SECOND-HAND
BUILDINGS
E-MODELS
TRAIN
TRAIN WWII
LITERATURE
OLFA Tools
PROMOTIVE SET


Od dnia 21.02.2018 rozpoczynamy wysyłkę najnowszego modelu niemieckich pojazdów na podwoziu czołgu PzKpfw I. Sanitatskraftwagen I auf PzKpfw. I Ausf.A Panzerbefehlswagen KlPzBfWg 1KlA Kolejna nowość to Japoński eskortowiec IJN Shimushu. Okręt w stanie na 1944 rok. Model i akcesoria można już zamawiać w naszym sklepie. Wysłkę rozpoczynamy po weekendzie około 25.02.2018. Serdecznie pozdrawiamy Zespół MODEL HOBBY.
ABOUT US

STATEMENT

PRIVACY POLICY

LINKSStrona naszego Partnera - paypal.pl
Strona naszego Partnera - allpal.pl

Wydawnictwo Modelarskie wydawnictwo.model-hobby.pl

Strona naszego Partnera - Wydawnictwa Kagero

Galeria Obrazów J. Wróbla - galeria.model-hobby.pl

not available
 
Name:
PzKpfw III Ausf M
Manufacturer:
MODELIK
Price:
10.13 €
Group:
paper models
Scale:
1:25
Difficulty level: Medium


Function:
  - Czołg średni
Manufaturer:
  -

Technical data:
  - Length:  5,56 metra
  - Height:  2,95 metra
  - Width:  2,50 metra
  - Weight:  22 300 kg
  - Crew:  5 ludzi
  - Range - terrain:  95 km
  - Range - road:  155 km

Power plant:
  - Maybach HL 120 TRM - 265 KM
Max speed:
  - 40 km/h

Armament:
- 5 cm KwK 39 L/60
- 2x MG34 (7,92 mm)


Additional accessories:

Zestaw gąsienic Panzer III, Panzer IV, Hummel, StuG IV - Tracks - Laufketten
Price: 18.82 €

temporarily n/a
Klej, Hermol - tubka Glue, Hermol tube - [30g]
Price: 1.90 €

temporarily n/a
Farby akrylowe PACTRA, broń pancerna (II w.ś.) - Niemcy Acrylics, armoured vehicles (WW2) - Germany [5x10 ml]
Price: 5.70 €

add to cart


Historical data:
  PzKpfw III (Panzerkampfwagen III) – niemiecki czołg średni z okresu II wojny światowej. Był najbardziej dynamicznie rozwijanym modelem służącym w armii III Rzeszy. Uzbrojeniem pierwszych egzemplarzy, wybudowanych w 1937 roku, były działa kalibru 37 mm. Ponieważ nie sprawdzały się one w walce z czołgami alianckimi, już w 1940 roku zaczęto produkować czołgi wyposażone w armaty kalibru 50 mm (zarówno krótko- jak i długolufowe). W połowie 1942 roku rozpoczęto przezbrajanie wozów w krótkolufowe działa kalibru 75 mm. Ograniczono też ich rolę do bezpośredniego wspierania własnej piechoty i osłaniania czołgów ciężkich PzKpfw VI Tiger przed piechotą przeciwnika. W połowie 1943 roku zupełnie zaprzestano ich produkcji, a przed końcem roku następnego, wozy PzKpfw III niemal zupełnie zniknęły z oddziałów frontowych. Kilka z nich pozostało jednak do końca wojny, głównie w jednostkach okupacyjnych. Modyfikacje wprowadzone w kolejnych seriach czołgów PzKpfw III, sprowadzały się do zwiększenia czołowego opancerzenia wieży do 57 mm, oraz zamontowania dodatkowej osłony jarzma działa grubości 20 mm. Spowodowało to wzrost masy całkowitej do 22 300 kg. Do końca roku wyprodukowano 653 egzemplarze PzKpfw III Ausf L. Wersja M posiadała zmodyfikowany układ wydechowy, umożliwiający pokonywanie przeszkód wodnych o głębokości do 1,3 m. Zaczęto także montować specjalne ekrany pancerne typu Schürzen grubości 5 mm, chroniące boki kadłuba i wieży czołgu przed pociskami kumulacyjnymi i małokalibrowej broni przeciwpancernej. Skutkowało to dalszym wzrostem masy wozu do 22 700 kg. Do lutego 1943 roku powstało 250 sztuk PzKpfw III Ausf M. Nieznaną liczbę wozów obu wersji przebudowano następnie na czołgi PzKpfw III Ausf N lub działa pancerne Sturmgeschütz III.


Internetowy sklep modelarski model hobby