| | | | | home | koszyk | forum | kontakt | logowanie | rejestracja | administracja | linki
Jesteś teraz na stronie Sklep Modelarski model-hobby.pl. Niestety oglądasz ją bez wtyczki Flash. Zapraszamy do przeglądania oferty naszego sklepu modelarskiego. Poza standardowymi modelami kartonowymi posiadamy w swoim magazynie wiele unikatowych i kolekcjonerskich modeli. W razie jakichkolwiek pytań, proszę wysyłać maile. Pozdrawiamy.
AKCESORIA
ANTYKWARIAT
BUDOWLE
KOLEJ
KOLEJ WWII
LITERATURA
NARZĘDZIA OLFA


Od dnia 21.02.2018 rozpoczynamy wysyłkę najnowszego modelu niemieckich pojazdów na podwoziu czołgu PzKpfw I. Sanitatskraftwagen I auf PzKpfw. I Ausf.A Panzerbefehlswagen KlPzBfWg 1KlA Kolejna nowość to Japoński eskortowiec IJN Shimushu. Okręt w stanie na 1944 rok. Model i akcesoria można już zamawiać w naszym sklepie. Wysłkę rozpoczynamy po weekendzie około 25.02.2018. Serdecznie pozdrawiamy Zespół MODEL HOBBY.
O NAS

REGULAMIN

BEZPIECZEŃSTWO

LINKIStrona naszego Partnera - paypal.pl
Strona naszego Partnera - allpal.pl

Wydawnictwo Modelarskie wydawnictwo.model-hobby.pl

Strona naszego Partnera - Wydawnictwa Kagero

Galeria Obrazów J. Wróbla - galeria.model-hobby.pl
Modele papierowe 7 TP

brak towaru
 
Nazwa:
7 TP
Producent:
GPM
Cena:
65 PLN
Grupa:
modele kartonowe
Skala:
1:25
Stopień trudności: Średni


Funkcja:
  - czołg
Producent:
  - Ursus

Dane techniczne:
  - Długość:  ok. 460 cm
  - Wysokość:  227,3 cm
  - Szerokość:  240 cm
  - Masa całkowita:  9900 kg
  - Załoga: 
  - Zasięg w terenie:  130 km
  - Zasięg na drodze:  150 km

Napęd:
  - silnik wysokoprężny Saurer VBLDb 110KM przy 1800 obr./min
Prędkość maksymalna:
  - 32 km/h

Uzbrojenie:
- Bofors 37 mm
- karabin maszynowy Browning wz. 30


Dodatki do modelu:

Zestaw gąsienic 7-TP - Tracks - Laufketten
Cena: 55 zł

brak towaru
Klej, Hermol - tubka Glue, Hermol tube - [30g]
Cena: 7.5 zł

brak towaru


Rys historyczny:
  Konstrukcja czołgu 7TP była rozwinięciem zakupionej licencji czołgu angielskiego Vickers E. Czołg został zatwierdzony do produkcji wiosną 1935 r. W porównaniu z czołgiem Vickers, 7TP miał nowy i mocniejszy silnik wysokoprężny. To nowatorskie rozwiązanie było znacznie bezpieczniejsze niż stosowane powszechnie w tamtym okresie silniki benzynowe, ze względu na mniejszą łatwopalność oleju napędowego. Zmiany układu napędowego pociągnęły za sobą zmianę sylwetki czołgu, wóz otrzymał też nieco grubszy pancerz. Pierwsze 24 czołgi wyprodukowano w przejściowym wariancie dwuwieżowym. Ostateczny wariant jednowieżowy miał bardzo dobrą armatę przeciwpancerną 37 mm Bofors. Wyprodukowano łącznie 139 sztuk, w tym w Ursusie 134 sztuki. Czołgi 7TP w kampanii wrześniowej 1939 używane były w składzie 1 i 2 Batalionu Czołgów Lekkich oraz w 1 i 2 Kompanii Czołgów Lekkich Dowództwa Obrony Warszawy. Czołgi 7TP były lepsze od niemieckich czołgów lekkich (Panzer I i II) z 1939 r. i mogły skutecznie zwalczać również ówczesne niemieckie czołgi średnie (Panzer III i IV). W trakcie walk we wrześniu 1939 armia niemiecka zdobyła pewną ilość tych maszyn. Sformowano z nich 203 Batalion Pancerny. W 1940 roku większość jednostki przeniesiono do Norwegii, a jedna kompania trafiła do Francji.


Internetowy sklep modelarski model hobby